Svenskt Näringslivs enkät om lokalt företagsklimat

Illustration: Sofia Magnusson

Varje år genomför Svenskt Näringsliv en stor undersökning om det lokala företagsklimatet. Den 2 januari 2019 skickades enkäten ut till drygt 200 företag i Bengtsfors kommun. Är ditt företag ett av de som fått enkäten? Ert svar är viktigt!

Varje år genomför Svenskt Näringsliv en stor undersökning om det lokala företagsklimatet. Demoskop har i år på uppdrag av Svenskt Näringsliv skickat ut enkäten ut till drygt 200 företag i Bengtsfors kommun. Era svar på enkäten viktiga, med många svar får vi ett bra underlag att förbättra företagsklimatet ytterligare!

Om du fått enkäten, ta dig gärna några minuter och besvara frågorna. Då hjälper du oss att göra skillnad. Du är självklart också välkommen att kontakta oss om du har några frågor eller synpunkter.

Klicka på länken för mer information om enkäten från Svenskt Näringsliv: Företagsklimat Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.

Varmt tack på förhand!

Kontakt

Jeanette Lindh Svanqvist
Näringslivs- och tillväxtutvecklare
+46(0)531-52 60 44
jeanette.lindh.svanqvist@bengtsfors.se

Crister Blüme
Destinationsutvecklare
0531-52 68 87
crister.blume@bengtsfors.se

Skriv ut
Senast uppdaterad: 8 januari 2019
Sidan publicerad av: Jeanette Lindh Svanqvist