Allas ansvar att förhindra smittspridning

Här finns rekommendationer om vad du bör, kan och får göra beroende på ålder och om du är sjuk eller inte. Regering och myndigheter är tydliga i sitt budskap – alla har ett gemensamt ansvar för att förhindra smittspridningen av Coronaviruset. 

Stäng meddelande

Ny hemsida för Ekhagsskolan

Nu lanseras en ny webbplats för Ekhagsskolans grundskola F-5 och fritidshem. Syftet med den nya webben är att göra informationen mer tillgänglig på mobila enheter och läsplattor.

Med hjälp av besöksstatistik har vi även synliggjort de mest besökta sidorna och arbetat med sökbarheten på webbens innehåll. Den har dessutom fått en rejäl stilmässig ansiktslyftning med ett modernare utseende.

På den nya webben kan du också översätta informationen till en rad olika språk, med hjälp av en översättningsfunktion.

Välkommen att besöka Ekhagsskolans nya webbplats!länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skriv ut
Senast uppdaterad: 16 oktober 2018
Sidan publicerad av: Anna Sandström