Allas ansvar att förhindra smittspridning

Här finns rekommendationer om vad du bör, kan och får göra beroende på ålder och om du är sjuk eller inte. Regering och myndigheter är tydliga i sitt budskap – alla har ett gemensamt ansvar för att förhindra smittspridningen av Coronaviruset. 

Stäng meddelande

Fem vinnare dragna!

Foto: Sofia Magnusson

I vårt premiärnummer av Bengtsforskanalen, som skickades ut till alla hushåll i slutet av februari, uppmanade vi alla läsare att skicka in synpunkter på fortsatt innehåll i detta forum.

Bland de svar vi fick in har vi lottat ut fem vinnare av var sitt "Bengtsfors-kit" innehållande; termosmugg, mössa, plåsterlåda, mobilladdare för bilen och godis. Vi säger grattis till följande vinnare:

  • Isabella Thorstensson, Bengtsfors
  • Mikael Blom, Bengtsfors
  • Sahar Alrawas, Bengtsfors
  • Tore Opheim, Gustavsfors
  • Bertil Eriksson, Billingsfors

Ni kommer att få ert "Bengtsfors-kit" hemskickat med posten.

Här kan du läsa mer om Bengtsforskanalen.

Skriv ut
Senast uppdaterad: 3 april 2018
Sidan publicerad av: Anna Sandström