Hälsoforums program för hösten 2019

logga

Hälsoforum har uppehåll i aktiviteterna under sommaren och startar igen i september. Det nya programmet är färdigt och vi lovar att det är fyllt av verksamma, välbeprövade och tillgängliga verktyg för att öka både självkännedom och möjligheterna att trivas och må bra i sig själv.

Alla träffar är öppna för alla!

Hälsoforum passar dig som känt livets skav, är intresserad av ditt inre - dina tankar, känslor och reaktioner och vill ha fler verktyg att möta allt det som väcks inombords, både när livet känns enkelt och greppbart och när det är mer utmanande.

Första perioden som startar vecka 37 har följande rubriker:

  • tisdagar 16.30-17.30 ”Från oro, stress och ångest till ökad frid och trygghet”
  • torsdagar 16.30-17.30 ”Tankar – en god vän och en bitter fiende”

Andra perioden startar vecka 44:

  • tisdagar 16.30-17.30 ”Sömn, sömn, sömn – hur sådant som minne, immunförsvar, vikt, koncentration och känslor hör ihop med din sömn”
  • torsdagar 16.30-17.30 ”Andningen – en stöttepelare att lita på i alla väder”

Här hittar du en utförligare beskrivning av höstens program.

Skriv ut
Senast uppdaterad: 11 juni 2019
Sidan publicerad av: Sofia Magnusson