• Startsida
  • / Nyhetsarkiv
  • / Examensdags på vuxenutbildningen - 22 klara med vård och omsorgsutbildning

Examensdags på vuxenutbildningen - 22 klara med vård och omsorgsutbildning

Personerna på bilden är nedifrån från vänster, Jimmy Nilsson, Saifon Prachumwong, Linda Laritz, Evalena Bryntesson, Carina Ottosson och Elena Zejnaleva. I mitten raden finns nedifrån Gudrun Vik, Abolrahman Alhazzaa, Christina King Gustafsson (lärare) och Soili Verlin. Vidare är personerna på bilden nedifrån från höger Mahmoud Ahmad, Malin Magnusson, Muna Roumieh, Mona Gustavsson, Ann- Marie Schwartz och Ann-Charlotte Guttke (lärare). Foto: Niklas Eriksson

Måndagen 16 december samlades 14 glada elever som läst vård och omsorgsutbildningen och nu blivit färdiga med sina studier på vuxenutbildningen. Gruppen som blev klara med studierna nu är hela 22 personer. Deltagarna är både från Bengtsfors- och Dals-Eds kommun.

Efter gemensam fika och tal av vår rektor Lars Bennersten samlades alla som kunde närvara för en gruppbild.

Vi önskar alla deltagare lycka till i framtiden och grattis till examen!

Skriv ut
Senast uppdaterad: 18 december 2019
Sidan publicerad av: Sofia Magnusson