Studieresa till Bryssel

Hela gruppen samlade på Grand-Place

Den här veckan är ES3, IN3, NA3 och SA3 på studieresa till Bryssel. De gör besök på EU-parlamentet, EU-kommisionen, tittar på chokladtillverkning med mera.

Besök i Geel

Här är vi i Geel och besöker JRC -The European Commission’s science and knowledge service, Nuclear security (Kärnkraftsäkerhet). Från vänster Youssef Mouhanna, Johan Andreasson, Mohammad Mhanna, Martin Bornecrantz, Oskar Thuresson, Alexander Wessman, Niclas Green, Lukasz Zagorski, Kenneth Sundström och Dr. ir. Arjan Plompen: Leader of the JRC action "Nuclear data for waste minimization and innovative reactor developments"

Niclas Green i plenisalen i EU-parlamentet

Niclas Green i plenisalen i EU-parlamentet

Jesper Axelsson

Här är vi på studiebesök hos EU-kommissionen - längst fram, vä-hö:Josefin Edvardsson SA3, Linda Ericsson lärare, Mohammad Mhanna NA3, Elin Johansson NA3, mitten vä-hö: Amanda Aloandersson SA3, Elvira Venborg SA3, Emma Alexandersson SA3, Nagham Abou Kasim NA3, Hanna Thorn NA3, Alicia Rönnhult NA3, Ebba Bratt NA3, Alexandra Andersson NA3, Youssef Mouhanna NA3, längst bak vä-hö: Martin Bornecrantz NA3, Burim Maloku NA3, Jesper Axelsson NA3, Mathias Olsen SA3, Niclas Green lärare, Kenneth Sundström lärare, Johan Andreasson NA3, Lukasz Zagorski lärare, Oskar Thuresson NA3, Alexander Wessman NA3

Här är vi på studiebesök hos EU-kommissionen - längst fram, vä-hö:Josefin Edvardsson SA3, Linda Ericsson lärare, Mohammad Mhanna NA3, Elin Johansson NA3, mitten vä-hö: Amanda Aloandersson SA3, Elvira Venborg SA3, Emma Alexandersson SA3, Nagham Abou Kasim NA3, Hanna Thorn NA3, Alicia Rönnhult NA3, Ebba Bratt NA3, Alexandra Andersson NA3, Youssef Mouhanna NA3, längst bak vä-hö: Martin Bornecrantz NA3, Burim Maloku NA3, Jesper Axelsson NA3, Mathias Olsen SA3, Niclas Green lärare, Kenneth Sundström lärare, Johan Andreasson NA3, Lukasz Zagorski lärare, Oskar Thuresson NA3, Alexander Wessman NA3

Senast uppdaterad:

Sidan publicerad av: Sofia Magnusson