KONTAKTA OSS

Bild

Foto: Sofia Magnusson

Välkommen att höra av dig till oss, här hittar du olika sätt att komma i kontakt med oss som arbetar på Strömkullegymnasiet.

Strömkullegymnasiets expedition

Öppettider: måndag-fredag mellan 07.30-16.00

Telefonnummer: 0531-52 63 00
E-post: stromkullegymnasiet@bengtsfors.se

Kontaktuppgifter för sjukanmälan

Om du blir sjuk...

Vi använder en telefontjänst för sjukanmälan dit du kan ringa före klockan 09.10.
Telefonnummer sjukanmälan: 0515-43 617

Du kan också ringa vår expedition mellan klockan 7.30-9.30, telefonnummer se ovan.

Skicka oss din fråga!

Om du har några funderingar kring något av våra program eller någon annan fråga om skolan kan du skicka in den i nedanstående formulär. Din fråga tas emot av vår studie- och yrkesvägledare som vidarebefordrar den till rätt person. Vi svarar dig så fort vi har möjlighet.



Jag vill helst få svar * (obligatorisk)
Jag vill helst få svar





Personal

Administration och ledning

Carina Stålhandske
Rektor

carina.stalhandske@bengtsfors.se

Jeanette Montgomery
Verksamhetschef vuxenutbildningen och Strömkullegymnasiet
0531- 52 81 34
jeanette.montgomery@bengtsfors.se

Björn Lindeberg
Utbildningschef
0531-52 62 04
bjorn.lindeberg@bengtsfors.se

Karin Nilsson

Karin Nilsson
Handläggare
0531-52 63 00
karin.nilsson@bengtsfors.se

Dennis Wessman
Vägledare/arbetsmarknadssekreterare
0531-52 63 18
dennis.wessman@bengtsfors.se

Annelie Särud
Samordnare elevhälsa och IM-program, schemaläggare
0531-52 63 14
annelie.sarud@stromkullegymnasiet.se

Foto på Christer Schwartz

Christer Schwartz
Skolvaktmästare
christer.schwartz@stromkullegymnasiet.se

Lärare A-Ö

Elevhälsa

Annelie Särud
Elevvårdsansvarig
0531-52 63 14
annelie.sarud@stromkullegymnasiet.se

Helena Tveter
Skolsköterska
0531-52 62 26
helena.tveter@bengtsfors.se

Anna Nilsson
Beteendevetare
0531-52 69 20
anna.nilsson3@bengtsfors.se

Lektionssalar/lärarum/övrigt

Verkstad

0531-52 63 05

Ateljé

0531-52 63 06

Lärarrum plan 1

0531-52 63 10 samt 0531-52 63 11

Lärarrum plan 2

0531-52 63 04

Bibliotek

0531-52 63 47




 


Senast uppdaterad:

Sidan publicerad av: Sofia Magnusson