Café Strömmen öppnar igen 5 september

Matvåffla från kaffestugan

5 september öppnar café strömmen åter. Foto: Sofia Magnusson

I anslutning till Strömkullegymnasiet finns Café Strömmen. Cafét drivs av kommunens LSS-enhet. Café Strömmen erbjuder hembakat i form av bakverk, bullar och kakor samt serverar kaffe, te, dricka och glass. Det finns också enklare luncher i form av exempelvis matigare mackor och sallader. Under sommaren driver LSS kaffestugan på Majberget så då är Café Strömmen inte öppet, men 5 september öppnar de igen.

Menyn kan variera så håll koll när du passerar förbi vad vi har för gott för dagen.

Öppettider

Måndag - fredag klockan 09.00 - 14.00

Elevpriser

Som elev på Strömkullegymnasiet gäller elevpriser på det som vi själva tillverkar/bakar (och på kaffe).

Swish och kortbetalning

I cafét kan du betala med swish eller med kort.

Senast uppdaterad:

Sidan publicerad av: Sofia Magnusson